24 Temmuz 2024 Çarşamba
DOLAR 32.85 ₺
EURO 35.65 ₺
STERLIN 42.38 ₺
G.ALTIN 2,552.26 ₺
BTC 67,565.77 $
ETH 3,494.31 $
BİST 11,089.53

Ahududu ve böğürtlen lezzeti yaz pazarlarını şenlendiriyor!

EkonomiYerelBursa 7
Yayınlama: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 17:46 Kaynak: İGF Haber Ajansı Editör: Ahmet Yılmaz

Yaz sezonunun ortalarına gelmemiz ile birlikte, soğuk içeceklerin vazgeçilmez aromaları arasında yer alan ahududu ve böğürtlen pazarın tezgahına giriş yaptı. Bursa pazarının nabzını yoklayan ekibimiz, ahududu ve böğürtlen meyvelerinin fiyatları ile karşı karşıya gelirken ürünün talep oranını ve satış fiyatındaki memnuniyetini sordu.

Ahududu ve böğürtlen lezzeti yaz pazarlarını şenlendiriyor!

Ahududu ve böğürtlen sezonunun açılmasıyla birlikte, pazar tezgahlarına yazın ferahlatan lezzetler geldi. Bursa'da yapılan fiyat incelemelerinde satışlar ideal seviyede görünürken, vatandaşların kilo ve gramajda yaşadığı düşüş, tarım sektörüne dikkat çekti.

Yaz sezonunun ortalarına gelmemiz ile birlikte, soğuk içeceklerin vazgeçilmez aromaları arasında yer alan ahududu ve böğürtlen pazarın tezgahına giriş yaptı.

BURSA (İGFA) - Bursa pazarının nabzını yoklayan ekibimiz, ahududu ve böğürtlen meyvelerinin fiyatları ile karşı karşıya gelirken ürünün talep oranını ve satış fiyatındaki memnuniyetini sordu. İşte esnafın ve vatandaşın cevapları…

“SATIŞLAR İDEAL”

Satışların ideal olduğuna vurgu yapan bir esnaf işte şöyle konuştu:

“Ahududu ve böğürtlen satışlarımız ideal bir şekilde ilerliyor. Vatandaşımızın geneli fiyatlardan yakınsa da genel baktığımız zaman meyve satışlarımız güzel ilerliyor diyebilirim.”

Bir diğer vatandaş ise genel pazar fiyatlarına değinirken, “Alım gücümüz gittikçe aşağıya düşmeye devam ediyor. Pazara her geldiğimizde aldığımız ürünlerin kilosunda ve gramajında düşüş görüyoruz. Bunun için çiftçiye ve tarıma daha çok destek olmalı ve çözümler üretmeye devam etmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Bursa pazarında ahududu ve böğürtlen lezzeti şimdi daha da değerli! Fiyatları ideal seviyede seyreden bu yaz meyveleri, hem satıcıların hem de alıcıların yüzünü güldürüyor. Ancak, vatandaşlar alım gücündeki düşüşü endişe ile izliyor ve çözüm talep ediyor. Tarım sektörüne verilecek desteklerin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Ahududu ve böğürtlen, yazın keyif dolu anlarının vazgeçilmez tamamlayıcıları olmaya devam ediyor.

İlk Yorumu Sen Yaz
code