24 Temmuz 2024 Çarşamba
DOLAR 32.83 ₺
EURO 35.67 ₺
STERLIN 42.40 ₺
G.ALTIN 2,540.79 ₺
BTC 67,596.43 $
ETH 3,495.90 $
BİST 11,089.53

AK Parti Marmaris'ten Belediyenin Satış Kararına Gece Eylemi

Gündem 4
Yayınlama: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 16:56 Kaynak: İGF Haber Ajansı Editör: Ahmet Yılmaz

AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Ceyhun Gökmen, Marmaris Belediyesi'nin Sarıana Mahallesindeki Marmaris Çocuk Parkı'nın satışına karşı gece eylemi düzenledi. Gökmen, parkın ve diğer taşınmazların satışına tepki göstererek çevrecileri ve Marmaris sakinlerini duyarlı olmaya davet etti.

AK Parti Marmaris'ten Belediyenin Satış Kararına Gece Eylemi

AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Ceyhun Gökmen, Marmaris Belediyesi'nin Sarıana Mahallesindeki Marmaris Çocuk Parkı'nın satış kararına karşı gece eylemi düzenledi. Belediye Başkanı Acar Ünlü'nün borçları ödemek amacıyla açıkladığı satış kararı gerginliğe neden oldu. Gökmen, parkın korunması ve Marmaris'in değerlerine sahip çıkılması çağrısında bulundu.

AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Ceyhun Gökmen, Temmuz ayı Belediye Meclis Toplantısında alınan kararla, belediye yönetimi tarafından satışa çıkarıldığı söylenilen, Sarıana Mahallesindeki “Marmaris Çocuk Parkı” içinde basın açıklamasında bulundu.

Ata SEVGİ / AjansCANKA 

MUĞLA (İGFA) - Başkan Gökmen parkın satışı konusunun partiler üstü olduğuna dikkat çekerek çevrecilere seslendi ve “Biliyorsunuz, geçen hafta Marmaris Belediye Başkanı Sayın Acar Ünlü bir açıklama yaptı. Belediyenin borçlarını ödeyebilmesi için bazı taşınmazların satılacağını söyledi. Çok değerli Cumhur İttifakı meclis üyelerimiz de bu karara ret oyu vererek Marmaris'in bu kıymetli mallarına sahip çıktılar. Hepsine çok teşekkür ediyorum.

Satılacak yerlerden biri de bu güzel park. Ancak Allah'ın izniyle buna izin vermeyeceğiz. Bu park, Sarıana Mahallemize nefes aldıran, çocukların, esnafın ve mahalle sakinlerinin faydalandığı, içinde çok güzel ağaçların olduğu harika bir çocuk parkı.
 

Buradan çevre gönüllüsü, Marmaris'i seven tüm duyarlı kişilere sesleniyorum. Hangi siyasi görüşten olursa olsun, herkesin bu güzelliği korumak adına bu satışa tepki göstermesini rica ediyorum. Lütfen bu satışa dur deyin!
Bu taşınmazların satılması gerçekten şart mı? Dün, önceki dönem Belediye Başkanı Sayın Mehmet Oktay açıklama yaptı. "Devrettiğimde borçlar bahsedilen kadar çok değildi" dedi. 320 milyon TL imiş, 650 milyon TL değilmiş. Bu konuyla ilgili Sayın Acar Ünlü'nün bir açıklama yapmasını umuyoruz. Hangisi doğru? Buradan Sayın Belediye Başkanı Acar Ünlü'ye sesleniyorum: Lütfen bu parka kıymayın. Belediye'ye gelir getirecek pek çok proje, etkinlik ve sponsorluk anlaşması yapılabilir. Bizim yapabileceğimiz bir şey varsa, bu konuda her zaman iletişime açığız. Yeter ki Marmaris'in çıkarına olsun.” dedi.
 

AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Ceyhun Gökmen, belediyenin park ve diğer taşınmaz malların satışına karşı çıkarak çevrecileri ve Marmaris halkını duyarlı olmaya çağırdı. Gökmen, parkın toplum için önemine vurgu yaparken, Belediye Başkanı Acar Ünlü'nün borç durumu hakkında şeffaf olması gerektiğini belirtti. Marmaris Çocuk Parkı'nın korunması için siyasi görüş fark etmeksizin tüm Marmarislilerin birlikte hareket etmesi gerektiğini vurguladı.

İlk Yorumu Sen Yaz
code