24 Temmuz 2024 Çarşamba
DOLAR 32.85 ₺
EURO 35.65 ₺
STERLIN 42.38 ₺
G.ALTIN 2,552.26 ₺
BTC 67,565.77 $
ETH 3,494.31 $
BİST 11,089.53

Bakan Şimşek: İstihdam Artıyor, İşgücündeki Olumlu Seyir Devam Ediyor

Gündem 8
Yayınlama: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 18:22 Kaynak: İGF Haber Ajansı Editör: Ahmet Yılmaz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, iş gücü piyasasındaki olumlu seyrin sürdüğünü belirterek, kararlılıkla uyguladıkları programla enflasyonu düşüreceklerini ve gelir dağılımını iyileştireceklerini söyledi. İstihdam Mayıs ayında 273 bin kişi arttı, son 12 aylık artış ise 1,3 milyona ulaştı. İşgücüne katılım oranı yüzde 54,5 ile tarihi yüksek seviyeye çıktı. İşsizlik oranı 2012 yılı Kasım ayından sonraki en düşük seviye olan yüzde 8,4’e geriledi.

Bakan Şimşek: İstihdam Artıyor, İşgücündeki Olumlu Seyir Devam Ediyor

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, işgücündeki olumlu seyrin devam ettiğini duyurdu. İşsizlik oranındaki düşüş ve istihdamda yaşanan artış dikkat çekti. Bakan Şimşek, enflasyonu düşürme ve gelir dağılımını iyileştirme hedeflerini destansı bir kararlılıkla takip ediyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, iş gücü piyasasındaki olumlu seyrin sürdüğünü belirterek, kararlılıkla uyguladıkları programla enflasyonu düşüreceklerini ve gelir dağılımını iyileştireceklerini söyledi.

ANKARA (İGFA) - Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medyadan işgücü piyasasındaki olumlu seyirin devam ettiğini kaydetti.

Mevsimsel düzeltilmiş verileri paylaşan Bakan Şimşek, "İstihdam Mayıs ayında 273 bin kişi arttı, son 12 aylık artış ise 1,3 milyona ulaştı.  ⁠İşgücüne katılım oranı yüzde 54,5 ile tarihi yüksek seviyeye çıktı. ⁠İşsizlik oranı 2012 yılı Kasım ayından sonraki en düşük seviye olan yüzde 8,4'e geriledi" dedi.

Programın nihai amacının sürdürülebilir yüksek ve kapsayıcı büyüme ile kalıcı refah artışı olduğunu kaydeden Bakan Şimşek, "Kararlılıkla uyguladığımız programla enflasyonu düşüreceğiz ve gelir dağılımını iyileştireceğiz" ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, işgücü piyasasındaki pozitif gelişmeleri gözler önüne serdi. Mayıs ayında görülen 273 bin kişilik artışın yanı sıra son 12 ayda 1,3 milyon kişinin istihdam edilmesi, işgücündeki anlamlı büyümeyi kanıtlıyor. Bakan Şimşek'in açıklamalarıyla enflasyonun azaltılması ve gelir dağılımının iyileştirilmesine yönelik kararlı çalışmaları iz bırakıyor.

İlk Yorumu Sen Yaz
code