24 Temmuz 2024 Çarşamba
DOLAR 32.83 ₺
EURO 35.64 ₺
STERLIN 42.41 ₺
G.ALTIN 2,542.14 ₺
BTC 67,606.31 $
ETH 3,496.41 $
BİST 11,089.53

Başkan Altay: Ilgın’ın merkezi Konya ve Ilgın’a yakışır hale gelecek

GündemYerelKonya 5
Yayınlama: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 17:04 Kaynak: İGF Haber Ajansı Editör: Ahmet Yılmaz

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ilgın Osmanlı Kent Meydanı Dönüşüm Projesi kapsamında yürütülen çalışmaları inceledi. Altay, Ilgın merkezinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesinin tamamlandığında Ilgın’ın şehir merkezinin Konya ve Ilgın’a yakışır bir hale geleceğini belirtti. Projenin 2025 yılında tamamlanarak şehre hizmete sunulması planlanıyor.

Başkan Altay: Ilgın’ın merkezi Konya ve Ilgın’a yakışır hale gelecek

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ilgın Osmanlı Kent Meydanı Dönüşüm Projesi'nde yapılan incelemelerde Ilgın'ın şehir merkezinin Konya ve Ilgın’a yakışır bir hale geleceğini açıkladı. Proje kapsamında tamamlanacak olan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla Ilgın halkı için nefes alanı oluşturulacak. Şehrimizin değerini artıracak bu önemli proje, 2025 yılında hizmete sunulacak.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından Ilgın Osmanlı Kent Meydanı Dönüşüm Projesi çalışmalarında inceleme gerçekleştirdi. Ilgın merkezde önemli bir kentsel dönüşüm çalışması yürüttüklerini ifade eden Başkan Altay, “İnşallah tamamlandığında Çukur Camii, Bedesten ve yeni alanımızla birlikte Ilgın’ın şehir merkezi, Konya ve Ilgın’a yakışır bir hale gelecek. İnşallah 2025 yılı ortalarında tamamlayarak, şehrimizin hizmetine sunmuş olacağız” diye konuştu.

KONYA (İGFA) - Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ilgın’daki Osmanlı Kent Meydanı Dönüşümü Projesi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ilgın Belediye Başkanı Ömer Apil ile birlikte dönüşüm alanında incelemelerde bulunarak, projenin son durumu hakkında bilgi aldı.

“ILGIN’IN ŞEHİR MERKEZİ, KONYA VE ILGIN’A YAKIŞIR BİR HALE GELECEK”

İncelemelerin ardından açıklamada bulunan Başkan Altay, Konya’nın depremsellik açısından farklılıklar gösteren bir şehir olduğunu belirterek, Ilgın’ın da birinci derece deprem bölgesi ilçelerden biri olduğunu anımsattı.

Başkan Altay, Ilgın merkezde önemli bir kentsel dönüşüm çalışması yürüttüklerini ifade ederek, “İnşallah tamamlandığında Çukur Camii, Bedesten ve yeni alanımızla birlikte Ilgın’ın şehir merkezi, Konya ve Ilgın’a yakışır bir hale gelecek” diye konuştu.

“BİNALAR DEPREMSELLİK AÇISINDAN GÜVENLİ BİNALAR OLARAK ŞEHRİMİZE HİZMET EDECEK”

Dönüşümün hayırlı olmasını temenni eden Başkan Altay, şunları kaydetti:

“Yapmış olduğumuz binalar depremsellik açısından güvenli binalar olarak şehrimize hizmet edecek. Ayrıca bütün işlerimizde mimari kaygıları gözeterek, şehre değer katacak çalışmalar yürütüyoruz. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’mız, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Ilgın Belediyesi iş birliğinde önemli bir kentsel dönüşüm faaliyetini inşallah 2025 yılı ortalarında tamamlayarak, şehrimizin hizmetine sunmuş olacağız. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a Konya’mıza ve projemize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ilgın Belediye Başkanımız Ömer Apil beye de iş birliğinden dolayı teşekkür ederim. Ilgın’ımıza hayırlı, uğurlu olsun.”

BAŞKAN ALTAY’A TEŞEKKÜR ETTİ

Ilgın Belediye Başkanı Ömer Apil de Konya Büyükşehir Belediye Başkan Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ederek, “Osmanlı Kent Meydanı’nda incelemelerde bulunduk. 200 gün gibi bir süreçte tamamlanacağı ön görülüyor. Allah izin verirse kazasız belasız deprem riski olan bölgelerimizi bitirip, Ilgın halkına bu hizmeti sunacağız. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Ilgın ilçesinin tarihi, kültürel ve mimari mirasını koruma ile tanıtma amacıyla tasarlanan dönüşüm projesi, 26.430 metrekare alanda 66 iş yeriyle şehrin nefes almasını sağlayacak iki meydandan oluşuyor.

Başkan Altay, dönüşüm alanındaki incelemenin ardından yaptığı esnaf ziyareti sonrası Ilgın Belediyesi’ni de ziyaret ederek,  ilçe genelinde yürütülen çalışmalar hakkında Belediye Başkanı Apil ile istişarelerde bulundu.
 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın liderliğinde gerçekleşen Ilgın Osmanlı Kent Meydanı Dönüşüm Projesi, Ilgın merkezinde önemli bir dönüşüm sağlayarak şehrin daha modern bir görünüme kavuşmasını hedefliyor. Projede yer alan Çukur Camii, Bedesten ve yeni alanın tamamlanmasıyla Ilgın, Konya ve Ilgın’a layık bir şehir merkezine dönüşecek. Güvenli ve mimari açıdan özenle tasarlanan binalar, şehre değer katarken aynı zamanda deprem riskini minimalize edecek. Ilgın Belediye Başkanı Ömer Apil'in Altay’a teşekkürleriyle süregelen iş birliği, Ilgın halkının geleceği için umut verici bir adım olarak değerlendiriliyor.

İlk Yorumu Sen Yaz
code