22 Mayıs 2024 Çarşamba
DOLAR 32.19 ₺
EURO 34.97 ₺
STERLIN 40.85 ₺
ALTIN 2,506.26 ₺
BTC 70,128.92 $
ETH 3,787.48 $
BİST 10,895.25

Çocuklar Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi'nde Bitki Müzesi Keşfiyle Doğanın Gizemlerini Keşfediyor

Yaşam 4
Yayınlama: 22 Nisan 2024 Pazartesi 12:24 Kaynak: İGF Haber Ajansı Editör: Ahmet Yılmaz

TEMA Vakfı'nın Kurucu Onursal Başkanlarından, Yaprak Dede merhum A. Nihat Gökyiğit'e atfedilen Biyolojik Çeşitlilik Projesi kapsamında, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi iş birliğiyle başlatılan 'Bitki Müzesi Keşfi Etkinliği', çocuklarla buluştu. Eğitim etkinliklerinde çocuklar, biyolojik çeşitlilik kavramını öğrenirken farklı bitki türlerini gözlemleyerek keyifli zaman geçiriyorlar.

Çocuklar Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi'nde Bitki Müzesi Keşfiyle Doğanın Gizemlerini Keşfediyor

TEMA Vakfı'nın ve Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nin kuruluş hikayelerinin anlatıldığı 'Bitki Müzesi Keşfi Etkinliği' çocukların doğayı keşfetmesini sağlıyor. Biyolojik çeşitlilik konusunda bilinçlenen çocuklar, botanik bahçesinde keyifli vakitler geçiriyor.

TEMA Vakfı'nın Kurucu onursal başkanlarından, Yaprak Dede merhum A. Nihat Gökyiğit'e atfedilen Biyolojik Çeşitlilik Projesi kapsamında, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi iş birliğiyle başlatılan “Bitki Müzesi Keşfi Etkinliği” çocuklarla buluştu.

İSTANBUL (İGFA) - TEMA Vakfı'nın ve Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nin kuruluş hikâyelerinin anlatılmasıyla başlayan etkinlik, TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanları A. Nihat Gökyiğit ve Hayrettin Karaca’nın tanıtılmasıyla devam ediyor.

Sınıflarda yapılan eğitim çalışmalarını desteklemeyi amaçlayan Bitki Müzesi Keşfi Etkinliği, A. Nihat Gökyiğit’in büyük emekleriyle oluşturulan ve bitki biyolojik çeşitliliği konusunda önemli bir örnek olan Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nde yapıldı. Geliştirilen eğitim etkinliklerinde çocuklar, biyolojik çeşitlilik kavramını öğrenirken, bahçede zaman geçirerek farklı bitki koleksiyonlarına ait türleri gözlemlediler. 

Etkinlik boyunca çocukların; çevrelerindeki çeşitliliği fark edebilmeleri, oyunların aracılığıyla öğrenirken keyifli vakit geçirmeleri ve bitki müzesi, botanik, endemik tür gibi kavramlara dair farkındalık kazanmaları amaçlandı.

Mart ayında gerçekleştirilen ilk etkinliklerin ardından Nisan ve Mayıs ayları süresince iki kurum, Kurucu Onursal Başkanlarının mirasını yaşatmak ve daha fazla çocukla buluşmak amacıyla bu iş birliğini güçlendirerek sürdürmeyi hedefliyor. 

2024 ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde; çarşamba ve cuma günleri 10.00-11.30 ile 13.00-14.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikler ile çocuklar bitki dünyasının büyüleyici yolculuğuna devam edeceği öğrenildi.

TEMA Vakfı'nın Biyolojik Çeşitlilik Projesi, çocuklar için organize edilen Bitki Müzesi Keşfi Etkinliği ile devam ediyor. Etkinlikler, çocuklara çevrelerindeki çeşitliliği fark etmelerini, bitkileri inceleyerek keyifli vakit geçirmelerini ve botanik kavramlarıyla daha yakından tanışmalarını sağlıyor. Gelecek yıllarda da çocukların doğanın güzelliklerini keşfetmeye devam edeceği belirtiliyor.

İlk Yorumu Sen Yaz
code