24 Temmuz 2024 Çarşamba
DOLAR 32.83 ₺
EURO 35.67 ₺
STERLIN 42.40 ₺
G.ALTIN 2,540.79 ₺
BTC 67,596.43 $
ETH 3,495.90 $
BİST 11,089.53

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Ayasofya Paylaşımı

Gündem 12
Yayınlama: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 15:11 Kaynak: İGF Haber Ajansı Editör: Ahmet Yılmaz

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı'nın 4'üncü yılı dolayısıyla sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Erbaş, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne ilişkin önemli mesajlar verdi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Ayasofya Paylaşımı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ayasofya'nın tarihi önemine vurgu yaparak, caminin ibadete açılmasının yıldönümünde anlamlı bir paylaşım yaptı. Erbaş'ın duygusal mesajlarıyla dolu sosyal medya paylaşımı dikkat çekiyor.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı'nın 4'üncü yılı dolayısıyla sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

ANKARA (İGFA) - Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. 

4 yıl önce bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın imzalarıyla yayınlanan tarihi kararname ile birlikte Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi asli hüviyetine kavuştuğunu belirten Erbaş, "Bu vesileyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a bir kere daha şükranlarımı arz ediyor, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin yeniden cami hüviyetine kavuşması için ömrünü adadığı hukuki mücadelesine şahit olduğumuz ve geçtiğimiz günlerde Rahmet-i Rahman'a kavuşan İsmail Kandemir amcamız başta olmak üzere bu yolda mücadele vermiş ve ahirete irtihal etmiş olan tüm büyüklerimize Allah'tan rahmet; hayatta olanlara sağlık ve sıhhat içerisinde hayırlı bir ömür diliyorum. Cenabıhak kıyamete kadar minarelerinden ezan seslerini eksik etmesin." ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Ayasofya hakkındaki paylaşımı toplumun dikkatini çekti. Erbaş, Ayasofya'nın cami hüviyetine kavuşması sürecinde emek verenleri anarak duygusal bir mesaj ile birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Ayasofya'nın önemi ve sembolik değeri bir kez daha gündeme geldi.

İlk Yorumu Sen Yaz
code