24 Temmuz 2024 Çarşamba
DOLAR 32.85 ₺
EURO 35.65 ₺
STERLIN 42.38 ₺
G.ALTIN 2,552.26 ₺
BTC 67,565.77 $
ETH 3,494.31 $
BİST 11,089.53

İstanbul'da 15 Temmuz'da Kişiselleştirilmiş İstanbulkart Sahiplerine Ücretsiz Toplu Ulaşım

Gündem 7
Yayınlama: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 16:06 Kaynak: İGF Haber Ajansı Editör: Ahmet Yılmaz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahiplerine 24 saat boyunca ücretsiz toplu ulaşım hizmeti sağlayacak. İstanbul genelinde İETT İşletmeleri, Şehir Hatları Vapurları ve Metro İstanbul araçları ücretsiz olacak.

İstanbul'da 15 Temmuz'da Kişiselleştirilmiş İstanbulkart Sahiplerine Ücretsiz Toplu Ulaşım

İstanbul'da 15 Temmuz'da toplu ulaşım ücretsiz! Büyükşehir Belediyesi, İstanbulkart sahiplerine özel hizmet sunuyor. 24 saat boyunca ücretsiz toplu taşıma imkanı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahiplerine 24 saat boyunca ücretsiz toplu ulaşım hizmeti sağlayacak.

İSTANBUL (İGFA) - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun önerisiyle başlatılan dini ve milli bayramlarda toplu ulaşımın ücretsiz hizmet vermesi uygulamasına 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde de devam ediliyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz'da İstanbul ili genelinde İstanbulkart ücret entegrasyonuna dâhil İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT Otobüsleri, Özel Halk Otobüsleri, Metrobüs, Nostaljik Tramvay ve Tünel) araçları, Şehir Hatları A.Ş Vapurları, özel deniz toplu ulaşım araçları (İDO Körfez hariç), Metro İstanbul A.Ş. (Tramvay, Metro, Hafif Metro ve Füniküler, Teleferik ve Kadıköy Moda Nostaljik Tramvay) araçları ücretsiz toplu ulaşım hizmeti sağlayacak.

Kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahipleri, 15 Temmuz kapsamında gerçekleştirilecek etkinlik ve anma programlarına 24 saat boyunca ücretsiz toplu ulaşım araçları kullanarak katılabilecek.

Hatırlanacağı gibi resmi gün ile milli ve dini bayramlarda vatandaşların toplu ulaşım araçlarından ücretsiz faydalanabilmesi için bu uygulama; İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aldığı karar doğrultusunda 2019’dan itibaren bu uygulamayı hayata geçiriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde toplu ulaşım hizmetlerini ücretsiz kılacak. Kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahipleri etkinlik ve anma programlarına ücretsiz katılabilecekler. Bu uygulama, 2019'dan itibaren resmi günlerde ve milli bayramlarda devam edecek. Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun önderliğinde vatandaşlar, 15 Temmuz'da toplu taşıma keyfini ücretsiz yaşayacaklar.

İlk Yorumu Sen Yaz
code