24 Temmuz 2024 Çarşamba
DOLAR 32.85 ₺
EURO 35.68 ₺
STERLIN 42.40 ₺
G.ALTIN 2,548.92 ₺
BTC 67,556.31 $
ETH 3,493.82 $
BİST 11,089.53

İzmit Belediyesi İşletmelere Ruhsat Uyarısı: Yasal Sorumluluklar Yerine Getirilmeli

GündemYerelKocaeli 4
Yayınlama: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 17:13 Kaynak: İGF Haber Ajansı Editör: Ahmet Yılmaz

İzmit Belediyesi, ruhsat işlemlerini yerine getiremeyen işletmelere kısa süre içerisinde sorumluluklarını yerine getirmeleri konusunda uyarıda bulundu. Belediye, ruhsatsız çalışan işletmelerin doğal afetler ve yangınlar gibi olumsuz olaylarda yasal sıkıntılarla karşı karşıya kalabileceğini belirterek, esnafların yasal sorumluluklarını zamanında yerine getirmelerini önemle vurguladı.

İzmit Belediyesi İşletmelere Ruhsat Uyarısı: Yasal Sorumluluklar Yerine Getirilmeli

İzmit Belediyesi, işletmelere ruhsat konusunda uyardı! Yasal sorumluluklarını yerine getirmeyen işletmelerin risk altında olduğunu belirten belediye, kısa sürede işlemlerin tamamlanması gerektiğini açıkladı. Detaylar haberimizde!

İzmit Belediyesi, kentte faaliyet gösterip ruhsat işlemlerini yerine getirmeye işletmeleri uyardı

KOCAELİ (İGFA)  - İzmit Belediyesi, ruhsat işlemlerini yerine getirmeyen işletmeleri uyardı

İzmit Belediyesi, yayınladığı açıklamayla ruhsat işlemlerini yerine getiremeyen tüm işletmelerin kısa süre içerisinde sorumluklarını yerine getirmesini ifade etti.

Belediyeden yapılan açıklamada; “Belediyemiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren tüm esnaflarımıza öncelikle bol kazanç ve hayırlı işler dileriz. Biliyoruz ki esnafımız geçen yıllarda pandemi koşullarında çok sıkıntılar yaşadı. Ardından gelen ekonomik kriz ile bu sıkıntıları devam etmektedir. Ancak, ilçe sınırlarımız içerisinde gerek yeni açılan işletmeler, gerekse kapatılan işletmeleri devir alan işletmeler olmak üzere ruhsatsız çalışan işletmelerimiz bulunmaktadır. Biliyoruz ki Türkiye’de ve çevre illerde sık sık doğal afetler ve yangınlar meydana gelebilmektedir. Ne yazık ki, bu olayların bazıları üzücü sonuçlara yol açmaktadır. Bu tür olumsuz olaylar sonrasında ruhsat kontrolü yapmayan kurumlar ve ruhsatını almayan işletmeler de yasal olarak birçok sıkıntıyla karşı karşıya kalmaktadır.

“YASAL SORUMLULUKLAR YERİNE GETİRİLMELİ

İzmit Belediyesi olarak bu tür olumsuzluklara sebebiyet verecek herhangi bir durum ile karşılaşılmaması en büyük temennimizdir. Ancak, tüm gerçekler göz önüne alındığında, yaşanacak olumsuzluklardan en az etkilenecek şekilde yasal sorumluluklarımızın yerine getirilmesi konusunda ruhsat işlemlerini henüz tamamlamamış olan tüm esnaflarımızın, en kısa sürede bu sorumluluklarını yerine getirmesini önemle rica etmekteyiz" ifadelerine yer verildi.

İzmit Belediyesi, işletmelere yönelik ruhsat uyarısı ile dikkatleri üzerine çekti. Ruhsat işlemlerini tamamlamayan işletmelerin yasal sıkıntılarla karşı karşıya kalmaması için uyarıda bulunan belediye, esnafların sorumluluklarını zamanında yerine getirmelerinin öneminin altını çizdi. İşletme sahiplerine, yasaya uygun şekilde hareket etmeleri çağrısında bulunan İzmit Belediyesi, olası olumsuzluklardan en az şekilde etkilenmek adına işlemlerin en kısa sürede tamamlanmasını önemle rica etti.

İlk Yorumu Sen Yaz
code