24 Temmuz 2024 Çarşamba
DOLAR 32.83 ₺
EURO 35.67 ₺
STERLIN 42.40 ₺
G.ALTIN 2,540.79 ₺
BTC 67,596.43 $
ETH 3,495.90 $
BİST 11,089.53

Manisa'da Kaldırımlara Yapılan Denetimler Yayalar İçin Hayati Önem Taşıyor

GündemYerelManisa 4
Yayınlama: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 17:15 Kaynak: İGF Haber Ajansı Editör: Ahmet Yılmaz

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Trafik Polisi iş birliğinde, kaldırımlardaki motosiklet işgallerine yönelik denetim gerçekleştirildi. Kent merkezinde yapılan denetimlerde motosiklet sahiplerine kaldırımlara park etmemeleri konusunda uyarıda bulunuldu.

Manisa'da Kaldırımlara Yapılan Denetimler Yayalar İçin Hayati Önem Taşıyor

Manisa'da Yaya Güvenliği İçin Kaldırımlara Yapılan Denetimlerde Şaşırtıcı Detay!

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Trafik Polisi iş birliğinde, kaldırımlardaki motosiklet işgallerine yönelik denetim gerçekleştirildi.

MANİSA (İGFA) - Manisa Büyükşehir Belediyesi, motosiklet sahiplerini kaldırımlara park etmemeleri konusunda daha duyarlı olmaya çağırdı. Kent merkezinde ana arterde Trafik Polisleri eşliğinde denetimde bulunan Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı zabıta ekipleri, motosikletini kaldırıma gelişigüzel park eden sürücüleri uyardı.

Kaldırımların asıl sahiplerinin yayalar olduğunu belirten ekipler, yayaların hakkına saygı duyulması gerektiğini belirtti. 

Uyarıların ardından araçlarının başına geçen sürücülere herhangi bir cezai yaptırım uygulanmazken, kaldırılmayan motosikletlere ise trafik ekipleri tarafından ceza işlemleri uygulandı.
 

Manisa'da kaldırımların yayalar için ayrıldığına dikkat çeken denetimler, motosiklet sahiplerini uyararak toplumsal farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Büyükşehir Belediyesi ve Trafik Polisi iş birliğiyle gerçekleştirilen bu adımlar, kent yaşamında yayaların güvenliğini artırmaya yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

İlk Yorumu Sen Yaz
code