24 Temmuz 2024 Çarşamba
DOLAR 32.83 ₺
EURO 35.67 ₺
STERLIN 42.40 ₺
G.ALTIN 2,540.79 ₺
BTC 67,596.43 $
ETH 3,495.90 $
BİST 11,089.53

AB'den Coğrafi İşaret Alan Bingöl Balı ve Osmaniye Yer Fıstığı Tescillendi!

Gündem 12
Yayınlama: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 16:01 Kaynak: İGF Haber Ajansı Editör: Ahmet Yılmaz

Türkiye'de coğrafi işaret alan Bingöl Balı ve Osmaniye Yer Fıstığı, Avrupa Birliği (AB) nezdinde de coğrafi işaret tescili aldı. Böylelikle, AB'den tescil alan ürün sayımız 23'e yükseldi.

AB'den Coğrafi İşaret Alan Bingöl Balı ve Osmaniye Yer Fıstığı Tescillendi!

Türkiye'den iki değerli ürün daha Avrupa Birliği'nden onay aldı! AB'den tescil alan Bingöl Balı ve Osmaniye Yer Fıstığı ile Türkiye'nin coğrafi işaret hazinesi zenginleşiyor. Haberimizin detayları için hemen tıklayın!

Türkiye'de coğrafi işaret alan Bingöl Balı ve Osmaniye Yer Fıstığı Avrupa Birliği (AB) nezdinde de coğrafi işaret tescili aldı. Böylelikle AB'den tescil alan ürün sayımız 23'e yükseldi.

ANKARA (İGFA) - Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, coğraf işaret tescillerine ilişkin gelişmelere yönelik sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

İki müjde ile günde başladıklarını ifade eden Bakan Yumaklı, "AB'den coğrafi işaret tescili alan Bingöl balı ve Osmaniye yer fıstığı ile tescilli ürün sayımız 23'e yükseldi. Paydaş kurumlarımızla iş birliğinde coğrafi işaretli ürün sayımızı artırmaya ve uluslararası alanda tanıtmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Bingöl Balı ve Osmaniye Yer Fıstığı'nın AB nezdinde coğrafi işaret tescilini duyurdu. Bu gelişmeyle Türkiye artık 23 tescilli ürüne sahip. Bakan Yumaklı, uluslararası alanda coğrafi işaretli ürün sayısını artırmak adına çalışmaların sürdürüleceğini belirtti.

İlk Yorumu Sen Yaz
code