22 Mayıs 2024 Çarşamba
DOLAR 32.21 ₺
EURO 35.02 ₺
STERLIN 41.07 ₺
ALTIN 2,510.62 ₺
BTC 70,184.37 $
ETH 3,792.78 $
BİST 10,895.25

TBMM'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik Yarışmaları Ödüllendirildi

Yaşam 4
Yayınlama: 22 Nisan 2024 Pazartesi 15:57 Kaynak: İGF Haber Ajansı Editör: Ahmet Yılmaz

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ve Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Meclis bahçesinde gerçekleştirilen '23 Nisan Ulusal Egemenlik Temalı Yarışmaların Ödül Töreni'ne katılarak konuşmalar yaptı. Kurtulmuş, Meclisin millî iradenin merkezi olduğunu vurgulayarak, öğrencilerin millî egemenliğe sahip çıkacak nesiller olmalarını istedi. Bakan Tekin ise öğrencilerin çabalarını desteklediklerini belirterek, millî egemenliğin korunması için herkesi mücadeleye davet etti.

TBMM'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik Yarışmaları Ödüllendirildi

TBMM'de gerçekleşen '23 Nisan Ulusal Egemenlik Temalı Yarışmaların Ödül Töreni'nde Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un açıklamaları dikkat çekti. Öğrencilerin millî egemenliğe sahip çıkacak nesiller olmaları konusunda yapılan vurgular, törenin önemini artırdı.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ve Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Meclis bahçesinde gerçekleştirilen "23 Nisan Ulusal Egemenlik Temalı Yarışmaların Ödül Töreni"ne katıldı. 

ANKARA (İGFA) - TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Meclis bahçesinde düzenlenen "23 Nisan Ulusal Egemenlik Temalı Yarışmaların Ödül Töreni"nde yaptığı konuşmada, Meclisin millî iradenin merkezi, demokrasinin kalbi olduğunu söyledi.
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın iftiharla kutlanan millî bayramlardan olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, TBMM'nin dünyada hiçbir meclise nasip olmamış büyük onur ve şerefe sahip olduğunu belirtti.
 
Etkinliklerin düzenlenmesinde emeği geçen bakanlıklara ve kurumlara teşekkür eden Kurtulmuş, yarışmalarda dereceye giren öğrencileri kutladı.

Programda konuşan Bakan Yusuf Tekin de öğrencilerin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından emanet edilen cumhuriyetin, millî egemenliğin, Türkiye'nin geleceğini korumak, kendilerini yetiştirmek için çaba sarf ettiğini belirtti.

Öğrencileri yetiştiren öğretmenlere teşekkür eden Tekin, millî egemenliğin bir emanet olduğunu söyledi. Kurtuluş mücadelesini yürüten Atatürk'ün ve şehitlerin emanetine sahip çıkacak gelecek nesiller yetiştirilmesini istediğini vurgulayan Tekin, bunun için çaba gösterdiklerini dile getirdi.

Bakan Yusuf Tekin, öğrencilerin çabalarına destek olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti: "Başta vatanseverlik olmak üzere hukuk devleti, cumhuriyet, demokrasi gibi kavramlara sahip çıkacak, bu kavramları koruyacak bir kuşak, bir nesil yetiştirmek için çaba sarf ediyoruz. Yaklaşık 1 milyon 200 bine yakın öğretmenimizle, 20 milyonun üzerinde öğrencimizle biz bunları yapmaya çaba sarf ediyoruz. Bu mücadelenin içine ne kadar çok sayıda paydaş dâhil edersek, ne kadar çok sayıda katkı verecek kişiyi dâhil edersek kuşkusuz başarılı olma ihtimalimiz, başarılı olmamız o kadar doğru veya yerinde olacaktır. Biz, o yüzden bu mücadeleye destek vermek üzere herkese davetimizi bir kez daha yinelemek istiyoruz."

Konuşmaların ardından yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

TBMM'de düzenlenen '23 Nisan Ulusal Egemenlik Temalı Yarışmaların Ödül Töreni', millî egemenliğin genç nesillere aktarılmasına yönelik önemli bir adım olarak değerlendirildi. Bu tür etkinlikler, millî değerlerin korunması ve öğrencilerin millî bilinçlerinin geliştirilmesi açısından büyük önem taşıyor. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ve Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in yaptığı konuşmalar, gençlere millî egemenliğe sahip çıkma ve ülkenin geleceğine katkı sağlama çağrısında bulunması, etkinliğin amacına uygun bir şekilde sonuçlandı.

İlk Yorumu Sen Yaz
code